Środki do odkażania i zachowania czystości

Od początku istnienia Placówki „Motylek” dbamy o higienę dzieci i stosujemy środki dezynfekujące. Polecamy je w każdym miejscu gdzie przebywa więcej osób: przedszkola, szkoły. Jednak również polecamy używajcie ich w swoich domach.

 

 

Dzieci w Placówce po spacerach myją ręce środkiem o nazwie Manusan. Obowiązkowo i wyłącznie pod ścisłą kontrolą osoby dorosłej. Placówka jest zaopatrzona również w żele alkoholowe do szybkiej dezynfekcji rąk dla opiekuna dziennego.

 

Do codziennej szybkiej dezynfekcji powierzchni (stoły, nocniki, śliniaki) używamy preparatu alkoholowego Velox. Raz w tygodniu stoły są czyszczone chusteczkami do dezynfekcji o działaniu bakterio-, drożdżako-, grzybo-, prątko- i wirusobójczym. Nocniki i śliniaki oraz nakładka i deska w wc są spryskiwane preparatem Astonish wykazującym skuteczność bakteriobójczą przeciw bakteriom salmonelli, listerii i escherichia coli.

Preparat Astonish jest w Placówce stosowany również każdorazowo w przypadku podejrzenia jelitówki u dziecka. Jeśli dziecko miało biegunkę lub wymioty to wszystkie powierzchnie, z którymi te wydzieliny miały kontakt, są dezynfekowane tym preparatem. Do szybkiego codziennego dezynfekowania toalety stosujemy antybakteryjne chusteczki nasączone alkoholem.

Placówka „Motylek” poleca te preparaty. Stosuj również w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *